Ruszyła platforma księgowości online

opublikowano: 19-10-2012, 00:00

SuperKsięgowa przypomina o wpłatach do ZUS, zapłatach podatków, wysyła monity do klientów.

Mikroprzedsiębiorcy samodzielnie prowadzący książkę przychodów i rozchodów mają do dyspozycji kolejne narzędzie. W październiku ruszyła platforma księgowości online SuperKsięgowa.pl.

— To prosty w obsłudze, inteligentny system ze wsparciem konsultingowym. Przedsiębiorca nie potrzebuje wiedzy księgowej, żeby z niego korzystać — przekonuje Rafał Strzelecki, prezes SuperKsięgowej.

Rozwiązanie jest skierowane także do biur rachunkowych. SuperKsięgowa ma im pomóc skrócić czas obsługi klientów dzięki automatyzacji takich procesów, jak powiadomienia, księgowanie czy śledzenie statusu klienta.

Przedsiębiorca korzystający z systemu może liczyć na dostęp do takich informacji, jak bilans płatniczy czy stan przepływów pieniężnych. Użytkownicy mogą również korzystać z e-mailowego czy esemesowego przypomnienia o wpłatach do ZUS, zapłacie podatku bądź wysyłce deklaracji do urzędu skarbowego. Jest też możliwość monitorowania wartości podatku i śledzenia na bieżąco wyników finansowych firmy. Ponadto program śledzi stan zapłaty za faktury i automatycznie wysyła monity do klientów.

Daje też możliwość wysyłania dłużnikom wezwań do zapłaty. W razie wątpliwości można uzyskać poradę z zakresu podatków, rachunkowości, prawa czy nawet marketingu.

Ale nie za darmo. Przedsiębiorca, który ma ochotę skorzystać z platformy, ma do wyboru trzy rodzaje abonamentów. Pierwszy, Konto Faktura, nic nie kosztuje, ale umożliwia jedynie wystawianie faktur. Za 25 zł miesięcznie w ramach Konta Biznes można już liczyć na ewidencjonowanie dokumentów i podgląd do raportów finansowych, a za 50 zł Konto Premium daje pełną funkcjonalność biznesową i księgową do samodzielnego prowadzenia KPiR.

Konsultacja certyfikowanej księgowej kosztuje 25 zł za 10 min, a doradcy podatkowego albo radcy prawnego 35 zł. Za kontrolę miesiąca do 10 dokumentów trzeba zapłacić 50 zł. Twórcy mają w planach rozbudowywanie systemu o nowe funkcjonalności oraz rozszerzanie sieci partnerów.

W styczniu ma się pojawić giełda, na której użytkownicy platformy będą mogli zamieszczać swoje pytania, a partnerzy deklarować zajęcie się wybranymi sprawami. SuperKsięgowa planuje także wyjście za granicę, zaczynając od Francji. Jest spółką z grupy Extor, której udziałowiec to francuska firma księgowa Compagnie Fiduciarie.

Rozwiązanie jest skierowane także do biur rachunkowych. SuperKsięgowa ma im pomóc skrócić czas obsługi klientów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu