Rybiński będzie zarządzał w TFI

JF
20-02-2012, 00:00

Bankructwo Grecji i rozpad strefy euro nie wszystkich martwi. Opera TFI chce nawet na tym zarobić.

Eurogeddon. Brzmi proroczo, ale jest to na szczęście tylko nazwa funduszu inwestycyjnego, który niebawem pojawi się w ofercie Opera TFI. Jego polityka inwestycyjna jest dosyć nietypowa.

Zakłada bowiem osiągnięcie wysokich zysków w scenariuszu bankructwa Grecji, poważnych kłopotów innych krajów południa Europy, ewentualnego rozpadu strefy euro lub systemowego run-u na banki w strefie euro.

Jednym z zarządzających będzie Krzysztof Rybińki.

— Fundusz został skrojony pod konkretny scenariusz. Wyniki inwestycyjne będą zatem uzależnione od tego czy ów scenariusz się zmaterializuje. Natomiast jest to niewątpliwie ciekawy marketingowo pomysł, za którym stoi szanowana i znana z wyrazistych poglądów postać. Jednak bez wiedzy, w jaki sposób fundusz będzie zarządzany i sprzedawany ciężko powiedzieć, czy odniesie sukces — uważa Tomasz Publicewicz, prezes Analiz Online.

— Jest wielu inwestorów, którzy zakładają podobny scenariusz.W tym gronie fundusz może znaleźć zwolenników. Pytanie jednak, co się stanie, gdy bazowy scenariusz się nie zrealizuje. Czy zarządzający mają plan „B”? — mówi Bernard Waszczyk, analityk Open Finance.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JF

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Rybiński będzie zarządzał w TFI