“Rynek akcji może mieć szczyt za sobą”

MD
opublikowano: 25-09-2009, 08:40

Rynek akcji może spaść o 20 proc. po tym, jak osiągnął prawdopodobnie już tegoroczny szczyt, powiedział Marc Faber, guru inwestorów, wydawca raportu Gloom, Boom & Doom.

- Nie byłbym zdziwiony gdybyśmy mieli już za sobą tegoroczny szczyt rynku akcji, bo wiadomości gospodarcze nie są wcale coraz lepsze – powiedział Faber w wywiadzie dla telewizji Bloomberg, udzielonym w piątek podczas dorocznej konferencji CLSA Ltd. w Hongkongu.

S&P500 osiągnął tegoroczne maksimum 23 września, dochodząc w trakcie sesji do 1080,15 pkt. W czwartek na zamknięciu wartość indeksu wynosiła 1050,78 pkt.

Faber uważa, że można oczekiwać także spadku notowań złota.

- Złoto, tak jak akcje, powinno zaliczyć korektę – powiedział. – Nie byłbym zdziwiony, gdyby jego kurs spadł do ok. 920 USD – dodał.

W czwartek kurs złota spadał na zamknięciu poniżej 1000 USD. Pokonał tą barierę po raz pierwszy od siedmiu miesięcy 11 września. 

Faber spodziewa się umocnienia dolara, co negatywnie będzie wpływało na rynek akcji.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane