Rynek eurodolara pokonał ważny opór

Radosław Wierzbicki NOBLE Markets
opublikowano: 08-02-2012, 09:29

Inwestorzy liczą na rychłe porozumienie greckiego rządu w sprawie cięć budżetowych. Dobry sentyment jest widoczny także na rynku złotego. Dzisiaj Rada Polityki Pieniężnej zadecyduje o wysokości stóp procentowych.

We wtorek o godz. 14:00 czasu warszawskiego kurs pary euro-dolar skierował się na północ i przebił ważny opór na poziomie 1,3225 USD, który stanowił górną granicę notowań od ponad dwóch tygodni. W tym momencie droga do poziomu 1,3436 USD, który stanowi 50 proc. zniesienie Fibonnaciego średnioterminowego trendu spadkowego, jest otwarta. Inwestorzy liczą na to, że uda się osiągnąć porozumienie w greckim rządzie, dzięki czemu Ateny otrzymają drugą transzą programu pomocowego oraz że zostanie osiągnięty konsensus pomiędzy Grecją a prywatnymi wierzycielami. Najbliższe wsparcie na rynku eurodolara znajduje się na poziomie 1,3225 USD. O godz. 8.30 inwestorzy płacili za euro ok. 1,3267 USD.

Poprawa sentymentu inwestorów na rynku eurodolara pomogła umocnić się złotemu. Kurs pary euro-złoty od wtorkowego popołudnia stracił ok. 300 pipsów i utworzył lokalne minimum na poziomie 4,1496 PLN. W przypadku drobnej korekty najbliższym oporem będzie poziom 4,1822 PLN. Najbliższym wsparciem jest poziom 4,1258 PLN. O godz. 8.30 inwestorzy płacili za euro ok. 4,1553 PLN. Z wtorku na środę złoty umocnił się do dolara prawie 7 groszy i inwestorzy płacili za dolara jedynie ok. 3,1251 PLN. Jeżeli dobry sentyment na rynku utrzyma się dłużej to najbliższym wsparciem jest poziom 3,1000 PLN. W przypadku ruchu w odwrotną stronę najbliższym oporem jest poziom 3,1395 PLN. O godz. 8.30 płacono za dolara ok. 3,1337 PLN.

W środę wyniki kwartalne w Stanach przedstawi PepsiCo. O godz. 11.00 czasu warszawskiego odbędzie się aukcja niemieckich obligacji. Berlin w ramach emisji chce uzyskać 4 mld EUR. W południe poznamy decyzję Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Ekonomiści nie przewidują wzrostu wartości stóp. Na dzisiaj zostało przełożone spotkanie liderów partyjnych i prezesa rady ministrów Grecji Lukasa Papademosa, które miało odbyć się we wtorek. Nadal będą kontynuowane rozmowy z prywatnymi wierzycielami ateńskiego długu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Wierzbicki NOBLE Markets

Polecane