Rynek jest w trendzie bocznym

Kamil Zatoński
opublikowano: 05-11-2004, 00:00

Otwarcie na rynku wtórnym przyniosło lekką zwyżkę cen polskich obligacji, przez co rentowności spadły o 2-3 pkt baz. na całej długości krzywej. Była to kontynuacja zwyżki spowodowanej wczorajszą decyzją o zwiększeniu puli akcji PKO BP dla inwestorów indywidualnych. Wpływy z prywatyzacji będą większe, a więc emisja obligacji powinna być niższa.

Aktywność graczy w trakcie wczorajszego handlu była jednak niewielka. Stabilizacja cen papierów w wąskim przedziale trwa więc w najlepsze, a stosunkowo najmocniej zachowywały się w ostatnim czasie obligacje o krótszym terminie wykupu. Dochodowość dwulatek spadła w ciągu tygodnia o blisko 10 pkt baz. Wczoraj o godz. 16.00 rentowność dwulatek wyniosła 6,98 proc., pięciolatek 7,01 proc., a dziesięciolatek 6,71 proc. W najbliższych dniach na rynek nie będą napływać żadne ważne informacje ekonomiczne, dlatego trend boczny powinien dominować jeszcze przynajmniej do publikacji danych o październikowej inflacji (15 października).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Rynek jest w trendzie bocznym