Rynek pracy podciął bykom skrzydła

MWIE, Bloomberg
opublikowano: 03-12-2010, 15:59

Na otwarciu giełdy nowojorskiej przeważały nieznaczne spadki, a nastroje inwestorów nieco popsuły dane z rynku pracy.

Po dwudziestu minutach handlu S&P 500 zniżkuje o 0,2 proc., Dow Jones traci 0,1 proc., a Nasdaq jest jedynie nieco poniżej poziomu z wczorajszego zamknięcia

Dalsze wzrosty uniemożliwiły rządowe dane mówiące o wzroście zatrudnienia o zaledwie 39 tys. Analitycy oczekiwali, że w zeszłym miesiącu w gospodarce przybyło 150 tys. etatów. Stopa bezrobocia wzrosła do 9,8 proc.

- Dzisiejsze dane są zaskakujące, tym bardziej, że w tym tygodniu wszystkie dane z rynku pracy były niezłe. To oznacza, że trzeba zachować daleko posuniętą ostrożność – komentował Chad Morganlander, zarządzający Stifel Nicolaus.

O ponad 3 proc. zwyżkowały notowania Coldwater Creek. Detalista odzieżowy podał, że w III kwartale zanotował stratę sięgającą 12 centów na akcję, choć i tak było to mniej, niż spodziewali się analitycy.

Kroger, prowadzący w USA sieć supermarketów, zniżkuje o 1 proc. Rekomendację dla spółki z „przeważaj” do „zgodnie z rynkiem” obniżył bank Barclays. Wczoraj notowania spółki spady najwięcej od roku po tym, jak przedsiębiorstwo obniżyło dolny zakres prognozy wyników na ten rok.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Polecane