Rynek pracy: Potrzeby pracodawców, preferencje pracowników

DCZ
opublikowano: 21-05-2010, 00:00

Jak wynika z analizy serwisu otoPraca.pl, aż 30 proc. zamieszczonych w nim w ciągu roku (kwiecień 2009-kwiecień 2010) przez 10 tys. firm ogłoszeń dotyczyło specjalistów. Szukały m.in. księgowych i informatyków oraz handlowców. Dla tych ostatnich była niemal co czwarta propozycja. Duży był też popyt na pracowników sektora finansów i bankowości oraz w call center i obsłudze klienta.

Ale potrzeby firm nie zawsze pokrywały się z preferencjami kandydatów. Szczególnie widać to w poszczególnych regionach. Np. na Podlasiu firmy szukają specjalistów od ubezpieczeń i pracowników budowlanych. Informatyków, którzy mogą mieć problemy z posadą w Lubuskiem i Lubelskiem, z otwartymi ramionami przyjmą firmy z Dolnego Śląska, Mazowsza, Małopolski, Podkarpacia, Pomorza i Kujaw oraz Wielkopolski. W Lubuskiem i Lubelskiem poza handlowcami poszukiwani są specjaliści od ubezpieczeń i finansów oraz obsługi klienta. Tacy specjaliści mogą też przebierać w ofertach na Dolnym Śląsku, w Łódzkiem, na Opolszczyźnie, Podlasiu, Pomorzu, w Świętokrzyskiem i Zachodniopomorskiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Rynek pracy: Potrzeby pracodawców, preferencje pracowników