Rynek producentów stali: Inwestycje ponad wszystko

Maciej Zbiejcik
opublikowano: 31-10-2007, 00:00

Giełdowi producenci wyrobów stalowych mają się dobrze i zapowiadają dalszy dynamiczny rozwój. Sprzyja im boom budowlany oraz inwestycyjny.

Rekordowe wyniki notuje Stalprodukt, czołowy producent wysoko przetworzonych wyrobów ze stali oraz krajowy dystrybutor wyrobów hutniczych. W II kwartale 2007 r. spółka z Bochni wykazała się dwucyfrową dynamiką przychodów oraz zysków. Stalprodukt nie przejada zysków i inwestuje w rozwój. W tym roku jego nakłady inwestycyjne przekroczą 300 mln zł. Już za dwa lata przychody grupy mają sięgnąć 2,6 mld zł.

Inwestycje zapowiada Alchemia, kontrolująca Hutę Batory oraz Hutę Bankową. W ciągu najbliższych trzech lat na rozwój orga-niczny i przejęcia chce wydać 1 mld zł. Niedawno spółka, kontrolowana przez Romana Karkosika, ucieszyła inwestorów dobrymi wynikami z III kwartału i pokazała, że jest na dobrej drodze, by osiągnąć w tym roku co najmniej

160 mln zł zysku netto. Inwestycje są także priorytetem Ferrum. Śląski producent rur zamierza w ciągu trzech lat zwiększyć roczną produkcję rur i profili z 85 tys. do 120 tys. ton.

Maciej Zbiejcik

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Huty / Rynek producentów stali: Inwestycje ponad wszystko