Czytasz dzięki

Rynek spekuluje, że Satoshi Nakamoto wydawał bitcoiny

opublikowano: 27-05-2020, 16:24

W ubiegłym tygodniu dokonano transferu bitcoinów, które powstały w 2009 roku na samym początku istnienia kryptowaluty. Pojawiły się spekulacje, że stoi za tym Satoshi Nakamoto, twórca bitcoina, pisze The Independent.

20 maja dokonano transferu 40 bitconów o wartości 391 tys. USD z konta, które było „uśpione” od 2009 roku. Bitcoiny były „wykopane” 9 lutego 2009 roku, w pierwszym miesiącu istnienia kryptowaluty, której twórcą ma być Satoshi Nakamoto. Nie wiadomo jednak, czy taka osoba w ogóle istnieje. Tak podpisano projekt opisujący działanie kryptowaluty.

Transfer z 20 maja był pierwszym od sierpnia 2017 roku, w którym użyto bitcoinów z 2009 roku. Eksperci wątpią jednak, czy dokonał go twórca kryptowaluty. Wskazują, że bitcoiny należące do Nakamoto mają charakterystyczne cechy, których nie posiadają te z ostatniej transakcji. 
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Independent

Polecane