Rynki akcji otrząsnęły się ze złych nastrojów

Marek Druś
opublikowano: 09-04-2009, 00:00

W Europie sesje rozpoczęły się spadkami, co było reakcją na przecenę na Wall Street dzień wcześniej. Nastroje stopniowo się jednak poprawiały. Największe powody do zadowolenia mieli posiadacze akcji spółek motoryzacyjnych. Rząd Niemiec zdecydował, że podniesie kwotę przeznaczoną na dopłaty do zakupu nowych aut do 5 mld EUR. Początkowo chciał na nie wydać 1,5 mld EUR.

Drożały akcje Renault, PSA Citroen Peugeot, a także Daimlera (zapowiedział poprawę wyników w tym roku) oraz BMW, którego rekomendację podwyższył Goldman Sachs. W grupie najmocniej taniejących spółek znalazły się irlandzkie banki. Moody’s obniżył ratingi 12 z nich twierdząc, że straty z powodu zapaści rynku nieruchomości mocno nadwyrężą ich kapitał. Indeksy amerykańskich giełd rosły dzięki wiadomości o pierwszym od ośmiu miesięcy wzroście spadku relacji zapasów do sprzedaży w hurtowniach. Optymistycznym sygnałem była także wiadomość o przejęciu spółki Centex przez Pulte Homes. W wyniku transakcji, której wartość to 1,3 mld USD, powstanie lider rynku budowy domów.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu