Rynki akcji spokojnie czekają na dane

Kamil Jaros, Biuro maklerskie mBanku, Zespół mForex
opublikowano: 01-07-2021, 11:34

Od momentu zakończenia notowań na rynkach amerykańskich niewiele się wydarzyło. Indeksy praktycznie stoją w miejscu. W Azji mimo nowych informacji makro nie odnotowano zauważalnych zmian wycen. Kontrakty terminowe na niemiecki indeks DAX pozostają ponad poziomem 15500 pkt. podtrzymując nadzieję na wznowienie zwyżki.

Giełda Euronext w Amsterdamie
Giełda Euronext w Amsterdamie
PIROSCHKA VAN DE WOUW / Reuters / Forum

Wczorajsza akcja podaży nie zakończyła się sukcesem, gdyż wsparcia nie został pokonany. Obowiązuje założenie o przedłużeniu fazy konsolidacji. W przypadku kontraktów na indeksy amerykańskie ogólny obraz jest coraz lepszy, a to dzięki średniej przemysłowej Dow Jones, która z oporami, ale jednak się wspina. Kontrakty na Nasdaq100 i S&P500 są blisko swoich rekordów. Jest jednak dyskusyjne, czy pojawi się dziś jakiś większy ruch, skoro najważniejsze dane tego tygodnia pojawią się dopiero jutro. Świat czeka na raport o stanie rynku pracy w USA.

Dziś w kalendarzu publikacji makroekonomicznych mamy dominację wskaźników PMI. Pierwszy dzień miesiąca to zwyczajowo seria wskaźników przemysłowych. Za nami już wskaźniki z Australii, Japonii, Chin (w wersji Markit), Indii, Szwecji. Pojawią się jeszcze wskaźniki z Polski, Francji, Niemiec, całej strefy euro, Wielkiej Brytanii, a po południu także dla Stanów Zjednoczonych. Poza tym poznaliśmy już dane o niemieckiej sprzedaży detalicznej, które okazały się nieznacznie słabsze od oczekiwań. Szwedzki bank centralny zakończy swoje posiedzenie. Po południu, jak co czwartek, pojawi się liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA, a nieco później poznamy jeszcze wartość wskaźnika ISM liczonego dla amerykańskiego przemysłu oraz dynamikę wydatków na inwestycje budowlane.

Na rynku ropy naftowej trwa faza stabilizacji przy szczytach trendu wzrostowego, co sprzyja oczekiwaniom na dalszy wzrost ceny. Baryłka ropy WTI kosztuje obecnie ponad 73.50 dolarów. Dla ceny ropy dziś ważny dzień - mogą zapaść decyzje w sprawie zluzowania limitów produkcyjnych na sierpień. Wczorajsze dane o zapasach po raz kolejny sygnalizują ich spadek, co wspiera wycenę. Nieco bardziej pozytywnie zrobiło także na rynku złota, choć ten optymizm jest na razie bardzo ostrożny. Ostatnio to podaż tu rządziła, a teraz mamy stabilizację w okolicy poziomu 1760 dolarów za uncję. To jeszcze nie kończy spadków, ale daje nadzieję na podtrzymanie okolicy wsparcia. Potwierdzeniem możliwości zwyżki byłoby wyjście ceny nad poziom 1795 dolarów.

Na rynku walutowym na wartości zyskuje dolar. Można to uznać za przejaw ustawienia się rynku pod dobre dane o zatrudnieniu. Te bowiem sprzyjałyby podejmowaniu przez Fed decyzji o normalizacji polityki pieniężnej. W efekcie kurs EURUSD spada do 1.1840, GBPUSD do 1.3810, a AUDUSD do 0.7480. Para USDCAD jest nadal stabilna w okolicy 1.2400, a USDJPY podnosi się do 111.15.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane