„Rynki byka nie umierają ze starości”

opublikowano: 28-07-2017, 10:12
aktualizacja: 28-07-2017, 10:13

Dobre wyniki spółek w drugim kwartale, a także spadające stopy i słabszy dolar, nadal będą napędzać wzrosty kursów akcji, twierdzi Sean Darby, strateg firmy inwestycyjnej Jefferies.

- Co by nie mowić, to rynki byka na akcjach nie umierają ze starości – napisał Darby. – Umierają zarówno przez chorobowe efekty cyklu kredytowego jak i błędy polityki monetarnej polegające na nieuważnym zacieśnianiu – dodał.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Podwyższył prognozę wartości S&P500 na koniec roku z 2325 pkt do 2500 pkt. W czwartek na zamknięciu indeks miał wartość 2475,42 pkt.

Strateg Jefferies przekonuje, że wbrew powszechnej opinii, jakoby wzrosty na rynkach akcji w USA wynikały z oczekiwania na reformy prezydenta Donalda Trumpa, w rzeczywistości to globalny wzrost jest główną siłą napędową zwyżek. Mają to potwierdzać bardzo dobre wyniki spółek, szczególnie generujących dużą część sprzedaży na zagranicznych rynkach.

- Co zabawne, rynek akcji i w pewnym zakresie gospodarka są napędzane raczej przez słabszego dolara i spadające realne rentowności obligacji niż przez silnego dolara i wyższe rentowności obligacji, których oczekiwano w momencie inauguracji prezydentury Donalda Trumpa – napisał Derby. – W rzeczywistości fiskalne lewary nie zostały zastosowane, a cięcie opodatkowania firm, które „kupił” rynek, wciąż jest odległym marzeniem – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / „Rynki byka nie umierają ze starości”