Rynki czekają na ważne dane

Łukasz Ogórek, DM IDMSA
06-03-2013, 10:33

Wtorek był drugim dniem wzrostów na eurodolarze. Rynek odreagowuje po ubiegłotygodniowych spadkach. Powodem wzrostów mogły być również dobre dane z Europy.

Publikacja wskaźników PMI dla usług wskazuje na progres zarówno w strefie euro jak i poszczególnych krajach wspólnoty. W dniu dzisiejszym rynek oczekuje ważnych danych. O godzinie 11.00 poznamy wielkość PKB w strefie euro. Jeśli dane będą zgodne z prognozą (-0,9% r/r), świadczyć to będzie o dalszym kurczeniu się unijnej gospodarki. Bez rozwiązania pozostaje również sytuacja polityczna Włoch.  Fakty te mogą wskazywać na to, iż droga do spadków na eurodolarze pozostaje otwarta. Po południu otrzymamy publikację z amerykańskiego rynku pracy. Raport ADP mówiący o zmianach w zatrudnieniu w sektorze prywatnym  USA może spowodować wyraźne ruchy na rynkach. Dziś sporą zmienność będziemy mogli obserwować na polskiej walucie. Złoty po wczorajszym umocnieniu wobec głównych walut oczekuje na popołudniową decyzję RPP odnośnie stóp procentowych. Mimo wielu czynników przemawiających za obniżką stóp, eksperci uważają że Rada po dzisiejszym posiedzeniu wstrzyma się z obniżką.          


EURUSD

EURUSD na wykresie dziennym pozostaje w trendzie wzrostowym. Obecnie para jest w korekcie. Najbliższy opór wyznacza tenkan sen na poziomie 1,3141. Najbliższe wsparcie wyznacza ostatni dołek na poziomie 1,2964.


USDPLN

Na wykresie dziennym USDPLN pozostaje w trendzie wzrostowym. Wskazuje na to ostatnie wybicie z chmury Ichimoku, chikou span umieszczone nad ceną oraz tenkan sen nad kijun sen. Para obecnie testuje wsparcie na poziomie 3,1548 wynikające z tenkan sen. Najbliższy opór wyznacza senkou span B na poziomie 3,1668.

USDCAD

Na wykresie dziennym USDCAD pozostaje w trendzie wzrostowym. Obecnie para jest w korekcie. W dniu dzisiejszym testowane jest wsparcie na poziomie 1,0249 wyznaczone przez tenkan sen. Najbliższy opór wyznacza ostatni szczyt na poziomie 1,0340.

AUDUSD

AUDUSD na wykresie dziennym pozostaje w trendzie spadkowym. Obecnie mamy korektę. Para testuje w dniu dzisiejszym opór na poziomie 1,0294 wyznaczony przez kijun sen. Najbliższe wsparcie wyznacza ostatni dołek na poziomie 1,0114.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ogórek, DM IDMSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Rynki czekają na ważne dane