Rynki w Ameryce otwarły się na plusie

Tomasz Furman, Przemysław Barankiewicz
20-11-2001, 00:00

Początek sesji w USA przyniósł wzrost indeksów do najwyższych poziomów od przełomu sierpnia i września. Inwestorów cieszyło coraz bliższe „rozwiązanie” problemu talibów. Zlekceważyli więc przedsesyjne dane o najmniejszej od 4 lat licznie pozwoleń na budowy.

Sukces debiutu filmu o przygodach Harry Pottera wzmocnił wycenę AOL Time Warner. Do koncernu należy wytwórnia Warner Bros., producent kinowego przeboju. Nastroje na rynku były tak dobre, że w górę poszła nawet cena Oracle i Alcoa. Akcje producenta oprogramowania zostały usunięte przez analityków Morgan Stanley z listy rekomendowanych zakupów. Największy producent aluminium na świecie zapowiedział z kolei zwolnienie 6,5 tys. pracowników.

Entuzjazm studzili analitycy. Specjaliści z ML uważają, że wkrótce indeksy napotkają opór. W dłuższej perspektywie powinny jednak dominować „byki”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman, Przemysław Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rynki w Ameryce otwarły się na plusie