Ryzyko niskiej zmienności

  • Materiał zewnętrzny
opublikowano: 11-11-2020, 10:10

W Polsce mamy Święto Niepodległości, a w Stanach Dzień Weterana. Wprawdzie rynek akcji będzie działać normalnie, ale rynek obligacji jest dziś zamknięty. To święto federalne, a zatem nie działa również amerykańska poczta, zamknięte są banki i szkoły. Można podejrzewać, że dziś Amerykanie nie będą za bardzo skupieni na handlu, a tym samym jest wielce prawdopodobne, że zmienność dziś będzie niska. Wprawdzie mowa o Amerykanach, ale niewykluczone, że przełoży się to także na rynek europejski. DAX ciągle pozostaje w strefie oporu. Ani się od niej nie odbija, ani nie próbuje się przez nią przebić.

W strefie azjatyckiej notowania przeważnie się podnoszą, choć nie jest to zasada, która dotyczy wszystkich rynków. Indeksy akcji wzrosły w Tokio (1.7 proc.) , Seulu (1.3 proc.) i Sydney (1.7 proc.), ale zostały przyblokowane w Hongkongu (0.2 proc.) i Szanghaju (-0.4 proc.), gdzie nowe chińskie przepisy dotyczące firm technologicznych skłoniły do sprzedaży papierów z tego sektora. W efekcie Alibaba i DJ.com tracą na wartości ponad 8 proc., a Tencent (właściciel WeChat) ponad 4 proc.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Sfera makroekonomii dziś nie będzie nas za bardzo absorbować nowymi wiadomościami. W nocy polskiego czasu bank centralny Nowej Zelandii zakończył swoje posiedzenie pozostawiają parametry polityki pieniężnej na dotychczasowym poziomie, co odpowiadało oficjalnym oczekiwaniom, choć reakcja rynku się pojawiła. Dolar nowozelandzki zyskał nieco na wartości względem większości walut.

Cena ropy w wersji WTI wychodzi nad poziom oporu na 41.5 dolarów za baryłkę. Właśnie osiągnęła 42, a więc mamy próbę przełamania ważnego poziomu, a kolejnym celem, w przypadku sukcesu, byłby obszar szczytu czyli 43.6. Podobnych atrakcji nie doświadczymy na rynku złota, gdzie cena się ustabilizowała w okolicy 1880 dolarów za uncję.

Na rynku walutowym poza wspomnianym ruchem na NZD dzieje się niewiele. Nawet USDCAD nie reaguje na poruszenie na rynku ropy. Para trzyma się poziomu 1.3000. EURUSD pozostaje w okolicy 1.1820, ale za to swojej szansy próbuje GBPUSD. Na razie nie może się przebić przez 1.3250.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Jaros, Zespół mForex, Biuro maklerskie mBanku S.A.

Polecane