"Rząd będzie walczył z trudną sytuacją na giełdzie"

IAR
opublikowano: 18-02-2009, 14:48

"Rząd będzie walczył z trudną sytuacją na  giełdzie i spadkiem wartości polskiej waluty. Szybsze kierowanie euro z pomocy europejskiej na polski rynek jest jedną z dostępnych dla nas form" - powiedział premier Donald Tusk.

W opinii szefa rządu, należy bardziej dynamicznie niż do tej pory wykorzystywać środki europejskie. Jak dodał, niski kurs złotego uczyni te operacje bardziej opłacalnymi.

"Poza granicami Polski jest kilka instytucji, które na obecnej sytuacji robią interes. Nie będziemy ułatwiać im zadania" - powiedział Tusk i dodał, że interwencja rządu zostanie oceniona po działaniach i efektach.

Szef rządu zaznaczył, że problem spadków występuje także na innych parkietach i warszawska giełda nie jest w tym odosobniona.

Donald Tusk pozytywnie ocenił wspólną inicjatywę związków zawodowych i pracodawców, stworzenia możliwości przechodzenia na półbezrobocie. Jak dodał, rząd pracuje nad bardzo podobnym rozwiązaniem, w których czas pracy byłby liczony inaczej niż do tej pory. Szef rządu zaznaczył, że priorytetem działań rządu jest ochrona miejsc pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / "Rząd będzie walczył z trudną sytuacją na giełdzie"