Rząd Niemiec podwyższy prognozę wzrostu

opublikowano: 27-01-2020, 14:26

Rząd Niemiec może już w środę podwyższyć prognozę tegorocznego wzrostu gospodarczego, dowiedział się nieoficjalnie Reuters.

Źródła agencji twierdzą, że prognoza zostanie podwyższona z 1,0 do 1,1 proc. Zastrzegają, że muszą jeszcze to zatwierdzić wiceministrowie odpowiedzialni za przygotowanie następnego posiedzenia rządu, które jest zaplanowane na środę.

Reuters przypomina, że w ubiegłym roku tempo wzrostu gospodarki Niemiec spadło do 0,6 proc. i minimalnie uniknęła ona technicznej recesji. W piątek opublikowano wskaźnik o aktywności niemieckiej gospodarki. Złożony PMI osiągnął w styczniu 51,1. To jego największą wartość od pięciu miesięcy. Indeks aktywności sektora usług wzrósł do 54,2 z 52,9 w grudniu. PMI przemysłu wzrósł trzeci miesiąc w okresie czterech ostatnich, do 45,2 z 43,7 w grudniu. Jest najwyższy od 11 miesięcy. W poniedziałek dobrymi nastrojami zachwiał jednak najnowszy wskaźnik Ifo, który niespodziewanie zasygnalizował pogorszenie morale niemieckiego biznesu na początku roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy