Czytasz dzięki

“Rząd USA będzie konfiskował złoto”

KŁ, Moneynews.com
opublikowano: 02-03-2012, 15:00

Rząd będzie konfiskował złoto znajdujące się w prywatnym posiadaniu, nawet jeśli sam w dalszym ciągu będzie je kupował – przestrzega słynny Marc Faber, guru inwestorów, wydawca opiniotwórczego magazynu „Gloom Bloom & Doom”.

- Wolę grać na rynku surowców wchodząc w fizyczne posiadanie złota. Na miejscu Amerykanów przechowywałbym je poza Stanami Zjednoczonymi, ponieważ nie jest do końca nieprawdopodobne, by rząd ostatecznie zaczął je konfiskować – powiedział Faber.

„Tak jak w 1933 r., złoto będzie skupowane przez rząd”, ponieważ w końcu ten bałagan finansowy będzie tak duży, że ceny złota „wystrzelą, a rząd postanowi odebrać nieco nielicznym, którzy posiadają złoto”.

Faber powiedział, że choć nie spieszy się z kupowaniem złota, to każdego miesiąca nieco akumuluje, ponieważ jest przekonany, że ma spore szanse zdrożeć.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, Moneynews.com

Polecane