Rząd USA chce podnieść do 40 proc. cła na auta z Chin

opublikowano: 29-11-2018, 08:39

Robert Lighthizer, przedstawiciel USA ds. Handlu poinformował, że bada wszystkie dostępne narzędzia pozwalające na podwyższenie do 40 proc. ceł na import aut z Chin, pisze Reuters.

Lighthizer przypomniał, że 40 proc. cła nakładają Chiny na import aut produkowanych w USA. Ujawnił, że działania w tej sprawie nakazał mu prezydent Donald Trump.

Reuters zwraca uwagę, że sprawa ceł na import aut produkowanych w Chinach pojawia się krótko przed spotkaniem prezydenta Donalda Trumpa z prezydentem Xi Jinpingiem na szczycie G20 w Buenos Aires. Agencja przypomina, że wysokie cła na auta stosowane wzajemnie przez USA i Chiny są skutkiem wymiany ciosów w konflikcie handlowym. USA nałożyły 25 proc. dodatkowego cła na auta importowane z Chin oprócz stosowanej wcześniej stawki 2,5 proc. Chiny obłożyły 25 proc. cła auta sprowadzane z USA, oprócz stawki 15 proc. stosowanej wobec całego świata.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu