Rząd Węgier porozumiał się z Audi

(Marek Druś)
opublikowano: 10-11-2006, 14:53

Rząd Węgier dogadał się z Audi, największym krajowym eksporterem. Niemiecki producent aut zapowiadał wcześniej wstrzymanie inwestycji przekraczających 600 mln EUR w związku z wprowadzeniem 4 proc. „podatku solidarnościowego”. Rząd ugiął się i otworzył „furtkę” godząc się na odpisywanie przez firmy od kwoty podatku wydatków na prace badawczo-rozwojowe i inwestycje.

Rząd Węgier dogadał się z Audi, największym krajowym eksporterem. Niemiecki producent aut zapowiadał wcześniej wstrzymanie inwestycji przekraczających 600 mln EUR w związku z wprowadzeniem 4 proc. „podatku solidarnościowego”. Rząd ugiął się i otworzył „furtkę” godząc się na odpisywanie przez firmy od kwoty podatku wydatków na prace badawczo-rozwojowe i inwestycje. Po wprowadzeniu zmian Audi zapowiedziało kontynuację inwestycji.

MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Rząd Węgier porozumiał się z Audi