Rzepliński: Nie jestem zaskoczony decyzją Senatu

Polska Agencja Prasowa SA
22-07-2005, 13:09

Prof. Andrzej Rzepliński nie jest zaskoczony decyzją Senatu, który w piątek nie wyraził zgody na powołanie go na Rzecznika Praw Obywatelskich. Jest przekonany, że o odrzuceniu jego kandydatury zadecydowały "pozamerytoryczne przyczyny".

Prof. Andrzej Rzepliński nie jest zaskoczony decyzją Senatu, który w piątek nie wyraził zgody na powołanie go na Rzecznika Praw Obywatelskich. Jest przekonany, że o odrzuceniu jego kandydatury zadecydowały "pozamerytoryczne przyczyny". 

    Według Rzepilńskiego, do jego "porażki" w Senacie przyczynił się senator Ryszard Jarzembowski (SLD-UP), który przekonał większość senatorów Sojuszu do głosowania przeciwko jego kandydaturze. "Oceniam to raczej w kategoriach personalnych, osobistej niechęci pana marszałka Jarzembowskiego do mnie" - ocenił.  

    Rzepliński przypomniał także dziennikarzom, że Jarzembowski był zwolennikiem przywrócenia uprawnień kombatanckich byłym funkcjonariuszom UB, a on napisał opinię prawną, w której zdecydowanie sprzeciwił się takim rozwiązaniom. "Demokracja polega też na rozgrywaniu prywatnych spraw" - dodał.

    Sejm wybiera RPO za zgodą Senatu. Piątkowa decyzja senatorów oznacza, że nowego rzecznika wybierze parlament w następnej kadencji. Rzepliński zapowiedział, że nie będzie już kandydował.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Rzepliński: Nie jestem zaskoczony decyzją Senatu