Rzeszów buduje most przez Wisłok

  • Tadeusz Markiewicz
opublikowano: 16-02-2015, 00:00

183 mln zł — tyle pochłonie budowa przeprawy przez Wisłok w Rzeszowie, którą realizuje firma Bilfinger.

W piątek wmurowano kamień węgielny pod inwestycję. Przeprawa będzie liczyła 482 m długości, most będzie podwieszany, jego wysokość wyniesie 108,5 m.

Prace mają zostać ukończone w październiku, ale prezydent Tadeusz Ferenc liczy, że do przecięcia wstęgi dojdzie już w sierpniu. Iwona Wendel, wiceminister rozwoju regionalnego, przywiozła inną dobrą wiadomość dla Rzeszowa. Poinformowała, że budowa mostu zostanie dofinansowana dodatkowymi ponad 55 mln zł z unijnego programu Polski Wschodniej.

Wcześniej most otrzymał już z tego programu ponad 98,5 mln zł. W niedawnym rankingu „PB” Rzeszów zajął pierwsze miejsce pod względem wysokości wydatków majątkowych w przeliczeniu na głowę mieszkańca. W 2015 r. miasto przeznaczy na inwestycje prawie 2,9 tys. per capita. Na kolejnych miejscach znalazły się Łódź i Szczecin (po 1911 zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Markiewicz, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu