Rzeszowska skarbówka hojna dla T4B

opublikowano: 26-10-2018, 12:48

Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie w przetargu na  zaprojektowanie, wykonanie, dostawę, wdrożenie, rozwój i wsparcie utrzymania wszystkich środowisk systemu Cyfrowa Granica, jako najkorzystniejszą wybrała ofertę spółki T4B o wartości 73,8 mln zł brutto.

Oferta T4B była jedyna oferta w tym przetargu. Decydując się na rozstrzygniecie przetargu rzeszowska ISA musiała zwiększyć o blisko 20 proc. budżet zamówienia, gdyż na jego sfinansowanie planowała pierwotnie przeznaczyć 62 mln zł.

Zamawiający nie zawsze decydują się zwiększać budżety, nawet gdy chodzi o relatywnie niewielkie kwoty wobec pierwotnego budżetu. Przed rokiem GUGiK wołał skasować przetarg za 50 mln zł, niż dołożyć do budżetu 0,33 mln zł. O taka kwotę była wyższa najtańsza oferta w tym postępowaniu, która należała do Comarchu. Wcześniej spodziewano się, że GUGiK nie będzie miał problemów ze zwiększeniem budżetu o 0,7 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu