Rzeszowski łazik marsjański wystartuje w USA

MEJ
opublikowano: 28-05-2015, 08:00

Kolejna wersja łazika marsjańskiego Legendary, autorstwa studentów Politechniki Rzeszowskiej wystartuje na zawodach łazików marsjańskich University Rover Challenge (URC) w końcu maja br.

W konkursie i zawodach University Rover Challenge (URC), które odbędą się na pustynnych terenach stanu Utah w USA w dniach 28-30 maja 2015 r.,  wystartują 23 drużyny, w tym 5 z Polski.

Studenci z Politechniki Rzeszowskiej wezmą w tych zawodach udział po raz trzeci. Rzeszowski Legendarny Rover zadebiutował na zawodach URC w 2013r. i wtedy uplasował się na dobrym 9 miejscu. Druga jego wersja - Legendary II w 2014 roku osiągnęła znacznie większy sukces. Ekipa z Rzeszowa zajęła bowiem III miejsce w University Rover Challenge. Najnowsza konstrukcja Legendary, według członka zespołu studenckiego, Łukasza Beresia jest na tyle sprawdzona i przetestowana , ze może podjąć równorzędną walkę z najlepszymi zespołami; łazik został odchudzony, jest zwrotniejszy szybszy i wyposażony w większe koła.

Konkurs łazików marsjańskich jest sponsorowany przez wpływowe towarzystwo badań Czerwonej Planety - Mars Society, które  projektuje juz obecnie badania planet Układu Słonecznego, zwłaszcza zaś Marsa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEJ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Rzeszowski łazik marsjański wystartuje w USA