- Obniżka o dwa poziomu odzwierciedla zwiększenie lewarowania długiem Scripps, co jest rezultatem jego umowy w sprawie przejęcia pakietu kontrolnego 52,7 proc. akcji w polskiej spółce medialnej TVN – powiedział Chris Valentine, analityk Standard & Poor's.

Częścią transakcji jest przejęcie przez Scripps 840 mln EUR długu. Spółka musi także ogłosić wezwanie na pozostałe akcje TVN. S&P ocenia, że w rezultacie lewar Scripps może wzrosnąć do wysokich 2x.
- Oczekujemy, że spółka będzie chciała obniżyć z czasem lewarowanie do poziomu niskiego 2x lub w połowie 2x, co jest zgodne z zakresem 2x-3x który generalnie wiążemy z profilem „średniego” ryzyka finansowego – głosi komunikat S&P.
Agencja zwraca uwagę, że stabilna perspektywa ratingu odzwierciedla oczekiwanie, że Scripps utrzyma lewar poniżej poziomu 3x w okresie następnych 2-3 lat.