S&P obniżył z „pozytywnie” do „stabilnie” ocenę Accoru

Marek Druś
24-09-2001, 11:08

Standard & Poor’s obniżył z „pozytywnie” na „stabilnie” ocenę największej europejskiej sieci hotelowej, francuskiej Accor.

Accor był jedyną z europejskich sieci hotelowych, która miała ocenę „pozytywnie” przed ostatnimi wydarzeniami w USA.

- Poprzednia, pozytywna ocena Accor bazowała na oczekiwanej, stopniowej poprawie profilu finansowego spółki i rosnącą sprawność operacyjną spółki – napisano w raporcie S&P.

Analitycy S&P uważają, że w obecnej sytuacji utrzymanie tego trendu nie jest możliwe.

- W wyniku wydarzeń z 11 września Accor spodziewa się spadku sprzedaży w IV kwartale osiągniętych przez hotele wyższych kategorii i agencje turystyczne w USA oraz - w mniejszym stopniu - przez hotele niższych kategorii w USA i Europie – głosi raport.

Zdaniem analityków S&P, pogorszenie sprzedaży będzie miało szybkie odbicie w spadku zysku EBITDA spółki. Spodziewają się oni, że osłabienie koniunktury w branży może być odczuwane jeszcze w przyszłym roku.

- Silna pozycja Accoru i plan zarządu ograniczenia wydatków inwestycyjnych powinien umożliwić spółce dostatecznie elastyczne dostosowanie się do warunków rynku – uzasadnił swoją ocenę S&P.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / S&P obniżył z „pozytywnie” do „stabilnie” ocenę Accoru