S&P500 o krok od rekordu

opublikowano: 08-07-2016, 22:08

Tym razem inwestorzy handlujący na amerykańskich giełdach kończyli tydzień w dobrych humorach. Indeksy zyskiwały w piątek wspierane danymi z rynku pracy, odrabiając całość strat poniesionych w związku z Brexitem.

 Aprecjacja wskaźników ani przez chwilę nie była zagrożona, choć taka „euforia” może dziwić, zważywszy na fakt, że FOMC dostał do ręki kolejny atut przemawiający za podwyżką stóp procentowych. Część ekonomistów i inwestorów, w tym Bill Gross z Janus Capital, uważa, że dane na razie mają „drażliwy” charakter i Fed nadal będzie powstrzymywał się od dalszego zacieśnienia polityki monetarnej.

NYSE, Wall Street
NYSE, Wall Street
Bloomberg

W czerwcu pracodawcy w USA stworzyli 287 tys. miejsc pracy, co jest najwyższą wartością od ośmiu miesięcy i pierwszym wynikiem lepszym od prognoz od czterech.

Czerwcowy odczyt sugeruje, że majowy rezultat był jedynie chwilowym zawirowaniem. 

Z miejsca wzrosły zakłady na podwyżkę stóp procentowych. Zdaniem traderów szanse, że Fed podejmie taką decyzję podskoczyły do 26,5 proc. wobec 18,4 proc. sprzed ogłoszenia danych z rynku pracy.

Ostatecznie na finiszu sesji indeksy DJ IA i S&P500 ustanowiły nowe 52-tygodniowe rekordy. Pierwszy zyskał 1,40 proc. drugi 1,53 proc. (zabrakło zaledwie 1 proc. do nowego rekordu wszech czasów). Z kolei technologiczny Nasdaq wzrósł o 1,64 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane