S&P500 o krok od szczytów

Inwestorzy zza oceanu wstrzymują się z zakupami akcji w oczekiwaniu na kolejne raporty spółek.

Notowania na giełdzie nowojorskiej trzeci dzień z rzędu stabilizują się tuż pod dwumiesięcznym szczytem. Po półtorej godziny handlu S&P500 traci 0,1 proc., Nasdaq spada o 0,2 proc., a na 0,1-procentowym plusie utrzymuje się tylko Dow Jones. Na powrót do zwyżek nie pozwalają mieszane wyniki amerykańskich spółek. Wśród spółek, które pochwaliły się lepszym od oczekiwań zyskiem znalazło się General Motors, co inwestorzy nagrodzili 4,4-procentową zwyżką kursu.

- Do tej pory było więcej dobrych niż złych raportów, ale największa ich część spłynie w najbliższych dwóch tygodniach, więc na wyciąganie wniosków jest wciąż za wcześnie – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga Michael James, dyrektor w biurze maklerskim Wedbush Securities.

Do zakupów powrócili jednak inwestorzy europejscy. Przed zamknięciem frankfurcki DAX rośnie o 0,7 proc., paryski CAC40 rośnie o 0,3 proc., na 0,6-procentowym minusie utrzymuje się jednak warszawski WIG. Po zakończeniu sesji za oceanem wyniki podadzą 32 spółki należące do indeksu S&P500, w tym takie tuzy jak eBay czy Texas Instruments. Spośród tych, które raporty już opublikowały, 75 proc. zanotowało lepszy od prognoz wynik netto. Wyższe przychody miało jednak tylko 47 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / S&P500 o krok od szczytów