S&P500 tuż pod tegorocznym szczytem

W poniedziałek główny indeks zza oceanu lekko opada z najwyższego poziomu od początku roku.

Nowy tydzień na giełdzie nowojorskiej rozpoczął się w spokojnych nastrojach. Po półtorej godziny handlu S&P500 spada o 0,3 proc., a Dow Jones i Nasdaq utrzymują się w okolicach kreski. Główny indeks, który utrzymuje się tuż pod zanotowanym na koniec ubiegłego tygodnia najwyższym poziomem w tym roku, zanotował cztery wzrostowe tygodnie z rzędu, co jest najdłuższą taką passą od listopada.

- Rynek zyskał tak dużo, że o kolejne zwyżki jest już ciężko. W poszukiwaniu wskazówek co do kierunku, który obierze rynek, warto zwrócić uwagę na wiadomości docierające z banków – oceniał w wypowiedzi dla Bloomberga Frank Cappelleri, dyrektor w firmie inwestycyjnej Instinet.

Kupujący wciąż przeważają jednak w Europie. Tuż przed zamknięciem frankfurcki DAX zyskuje 1,5 proc., a paryski CAC40 utrzymuje się na 0,1-procentowym plusie. Warszawski WIG zakończył handel 0,2 proc. nad kreską. W tym tygodniu inwestorzy zza oceanu skupią się na kończącym się w środę posiedzeniu amerykańskich władz monetarnych. Zapewne zakończy się ono bez podwyżki stóp procentowych, jednak z komunikatu rynek będzie próbował wywnioskować przyszłą dynamikę wzrostu kosztu pieniądza.

Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane