S&P500 zbliża się do szczytu

W poniedziałkowym handlu za oceanem indeksy zmierzają w kierunku szczytów sprzed półtora miesiąca.

Tydzień na giełdzie nowojorskiej rozpoczął się w dobrych nastrojach. Po godzinie od otwarcia S&P500 oraz Dow Jones zyskują po 0,2 proc., a Nasdaq rośnie o blisko pół proc. Tym samym główny indeks jest na najlepszej drodze, by zwyżką zamknąć czwartą sesję z rzędu, co ostatnio zdarzyło się w styczniu.  Uwaga inwestorów skupia się na sezonie wyników kwartalnych. W tym tygodniu raporty opublikuje 36 spośród 500 spółek należących do S&P500.

- Wiemy, że sezon wyników kwartalnych nie będzie zbyt udany. Presję na wyniki spółek wywarło spowolnienie z pierwszych trzech miesięcy roku oraz umocnienie dolara. Zasadnicze pytanie brzmi, czy oczekiwania inwestorów zostały już dostatecznie zredukowane – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga Allan von Mehren, główny analityk Danske Banku.

Mieszane nastroje panują tymczasem na Starym Kontynencie. Na kilkadziesiąt minut przed zamknięciem frankfurcki DAX traci 0,1 proc., a paryski CAC40 rośnie o 0,3 proc. 0,2 proc. nad kreską utrzymuje się warszawski WIG. Tymczasem z planowanych na dalsze dni raportów inwestorzy będą próbowali wnioskować, kiedy należy spodziewać się podwyżki stóp procentowych za oceanem. W marcu dane z gospodarki USA pozostawały w tyle za prognozami najbardziej od trzech i pół roku, pokazuje indeks niespodzianek ekonomicznych, obliczany przez Citigroup.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / S&P500 zbliża się do szczytu