Są chętni na sopocki dworzec

ANP
opublikowano: 10-09-2010, 00:00

Szacowaną na 50 mln zł publiczno-prywatną inwestycją interesują się dwa podmioty — z Gdańska i Warszawy.

Szacowaną na 50 mln zł publiczno-prywatną inwestycją interesują się dwa podmioty — z Gdańska i Warszawy.

Dwa zgłoszenia wpłynęły w przetargu miasta Sopot na partnera prywatnego do zagospodarowania terenów dworcowych. Jedno złożyła firma Bałtycka Grupa Inwestycyjna z Gdańska, która specjalizuje się w pozyskiwaniu nieruchomości m.in. pod centra handlowe, hotele i obiekty przemysłowe. Drugie pochodzi od stołecznej spółki Global Retail Residential Estate Services.

— Za około dwóch miesięcy zaprosimy podmioty do złożenia ofert. Jesteśmy zadowoleni, że zgłosiły się co najmniej dwie firmy, bo daje nam to większe pole do manewru w rozmowach — mówi Anita Sałek z wydziału strategii rozwoju miasta Sopot.

Inwestycja ma być wizytówką Sopotu i wzorcowym rozwiązaniem dla innych dworców w Polsce. Prace będą prowadzone na 17 tys. mkw. będących własnością miasta i PKP. Powstanie tam hotel, obiekty handlowo-usługowe i parkingi. Zmodernizowany zostanie układ komunikacyjny i zagospodarowane tereny zielone.

Prywatny partner ma zaprojektować, sfinansować, wybudować i wyposażyć obiekty. Zarabiać będzie na wieloletnim zarządzaniu inwestycją. Miasto nie przewiduje dopłat do przedsięwzięcia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane