Są projekty za ponad 80 mln zł

Wiktor Szczepaniak
opublikowano: 05-07-2004, 00:00

Härter, Biella, Star Dust i Ceramika Nowa Gala II — to nowi inwestorzy, którzy wejdą do Legnickiej i Starachowickiej SSE.

To może być wyjątkowo dobry rok dla specjalnych stref ekonomicznych (SSE). Duża dynamika wzrostu gospodarczego i wejście do Unii zachęciły do inwestycji wiele firm, zarówno polskich, jak i zagranicznych.

— Niemiecka firma Härter Automatyzacja otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności w naszej strefie — informuje Arkadiusz Misiurka z departamentu rozwoju Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (LSSE).

Härter w legnickiej podstrefie LSSE zbuduje kosztem 17 mln zł zakład produkujący metalowe komponenty dla motoryzacji i telekomunikacji. Zatrudni nie mniej niż 65 osób, a produkcję rozpocznie najpóźniej we wrześniu 2006.

— W tym roku wydaliśmy zezwolenia pięciu firmom. Wkrótce możemy wydać dwa kolejne — dodaje Arkadiusz Misiurka.

Nie chce jednak na razie ujawnić nazw kolejnych inwestorów.

W starachowickiej strefie zezwolenia na działalność otrzymały ostatnio szwajcarska firma Biella, produkująca akcesoria biurowe oraz polska firma Star Dust, wytwarzająca półprodukty do wyrobów ceramicznych. Pierwsza z nich chce rozpocząć produkcję w podstrefie Szydłowiec w I półroczu 2005. Druga do końca przyszłego roku rozpocznie produkcję w Końskich, podobnie jak Ceramika Nowa Gala II, która będzie produkować płytki z gresu. Wartość tych trzech inwestycji to co najmniej 15 mln EUR (67,5 mln zł). Trwają rozmowy z kolejnymi inwestorami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wiktor Szczepaniak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Są projekty za ponad 80 mln zł