Sąd: Lepper musi przeprosić Agorę

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 27-04-2006, 11:44

Przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper będzie musiał przeprosić spółkę Agorę za to, co napisał o niej w swoje książce "Lista Leppera" - uznał w czwartek Sąd Apelacyjny, oddalając apelację polityka.

Przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper będzie musiał przeprosić spółkę Agorę za to, co napisał o niej w swoje książce "Lista Leppera" - uznał w czwartek Sąd Apelacyjny, oddalając apelację polityka.  

Agora S.A. pozwała Leppera za to, że  w 2002 r. w swojej książce napisał, iż spółka uzyskała miliardy złotych na ulgach podatkowych dzięki nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Powtarzał to w tym samym roku podczas kongresu Samoobrony.

Sąd okręgowy w 2004 r. uznał jednak, że nie ma żadnych dowodów na to, że Agora uzyskała ulgi podatkowe dzięki zmianom w ustawie - tym bardziej, że dotyczyły one podatku dochodowego od osób fizycznych. Zdecydował, że Lepper ma przeprosić Agorę, zamieszczając na własny koszt oświadczenie określonej treści w "Gazecie Wyborczej" i przekazać 8 tys. zł. Polskiej Akcji Humanitarnej. Ten wyrok, po czwartkowej decyzji Sądu Apelacyjnego, jest prawomocny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Sąd: Lepper musi przeprosić Agorę