Sąd przedłużył areszt Grzegorza W.

Dawid Tokarz
05-08-2002, 00:00

Warszawski Sąd Apelacyjny przedłużył areszt tymczasowy Grzegorza W., byłego prezesa PZU Życie, o kolejne dwa miesiące — do 3 października. Tym samym przychylił się do wniosku prokuratury w tej sprawie. Nie uwzględnił zaś prośby ojca Grzegorza W., który w liście do premiera zarzucał wymiarowi sprawiedliwości, że poprzez przedłużanie aresztu narusza przepisy i prawa człowieka.

— Sąd uznał, że ze względu na dużą szkodliwość społeczną czynów i fakt, że Grzegorz W. podjął już próby matactwa, powinien on pozostać w areszcie. Dwumiesięczny okres ma wystarczyć do przeprowadzenia czynności procesowych, które pozwolą na zakończenie śledztwa — mówi Barbara Trębska, rzecznik stołecznego Sądu Apelacyjnego.

Te czynności procesowe to m.in. konfrontacja Grzegorza W. z 12 innymi podejrzanymi, którym prokuratura przedstawiła zarzuty w głównym wątku śledztwa, dotyczącego nadużyć w PZU Życie. Grzegorzowi W. organa ścigania zarzucają narażenie ubezpieczyciela na straty, przekraczające 150 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dawid Tokarz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sąd przedłużył areszt Grzegorza W.