SAF idzie po 25 mln zł

KAZ
opublikowano: 09-09-2008, 00:00

Konkurencja w faktoringu jest spora. Żeby rosnąć, trzeba zainwestować, a pieniądze uzyskać z emisji.

Konkurencja w faktoringu jest spora. Żeby rosnąć, trzeba zainwestować, a pieniądze uzyskać z emisji.

Oferta publiczna SAF, spółki zajmującej się obrotem wierzytelnościami, ruszy 8 października. Przez pierwsze trzy dni budowana będzie księga popytu wśród inwestorów instytucjonalnych, a następnie od 14 do 17 października mają być przyjmowane zapisy na 9,1 mln nowych akcji we wszystkich transzach.

Widełki cenowe ustalono na 2,30-2,80 zł. To oznacza, że wartość oferty może wynieść maksymalnie 25,48 mln zł bez uwzględniania kosztów. Sama spółka przyznaje, że liczy na uzyskanie od 20,9 do 25 mln zł, które zamierza przeznaczyć głównie na wzmocnienie swojej pozycji konkurencyjnej na rynku usług faktoringowych oraz pożyczek biznesowych. Także akwizycje nie są wykluczone.

Obecnie 100 proc. kapitału SAF pozostaje pod kontrolą członków zarządu. Jeśli oferta powiedzie się w pełni, nowi akcjonariusze dostaną 45 proc. kapitału i 41,1 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

W 2007 r. firma miała 2,16 mln zł zysku netto przy przychodach wysokości 11,5 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy