Samar startuje z własnym salonem

opublikowano: 19-11-2019, 22:00

418 modeli aut 53 marek pod jednym dachem oferuje w chwili debiutu największy salon samochodowy w internecie.

Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar uruchamia największą porównywarkę nowych samochodów w internecie. Dzięki darmowemu serwisowi Autokatalog.pl lub skorzystaniu z bezpłatnej aplikacji o tej samej nazwie można bez wychodzenia z domu dokonać nawet 55 tys. porównań nowych par aut. Autokatalog nie służy jednak wyłącznie do porównań. Dzięki współpracy Samaru z Idea Getin Leasing za jego pośrednictwem będzie można też wyliczyć najkorzystniejszy sposób finansowania zakupu auta.

— Zaczynając pracę nad tym projektem szukaliśmy podobnych rozwiązań w Polsce, Europie i na koniec w USA. Nigdzie ich nie znaleźliśmy — mówi Wojciech Drzewiecki, prezes Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar.

W chwili debiutu Autokatalog zawiera 418 modeli nowych aut osobowych i dostawczych 53 marek, w tym ponad 10 tys. różnych wersji. Poza informacjami technicznymi, pełną listą wyposażenia znajdziemy tam bardzo szczegółową galerię zdjęć każdego modelu. Widok wewnątrz i z zewnątrz uzupełnia obraz 360 stopni. Informacjom o autach (uzupełnionym o teksty eksperckie i testy) oraz galerii zdjęć towarzyszy kalkulator finansowy. Dzięki niemu można samodzielnie dokonać wielu symulacjiwszystkich dostępnych form finansowania dla wybranego pojazdu (symulacja rat najmu będzie dostępna w ciągu kilku tygodni).

— Tak jak główną ideą Autokatalogu jest obiektywizm i brak promowania konkretnej marki, tak samo jest w przypadku oferty finansowej. Nie narzucamy klientowi, co jest dla niego lepsze. Mając do dyspozycji różne formy finansowania sam o tym decyduje — mówi Robert Bendlewski, dyrektor departamentu pojazdów Idea Getin Leasing.

Twórcy Autokatalogu podkreślają, że jego główną zaletą jest skrócenie czasu ofertowania aut i zakończenia transakcji oraz zapowiadają, że jest projektem otwartym i już niebawem znajdą się w nim nowe elementy, m.in. możliwość kalkulacji ubezpieczeń czy też automat decyzyjny wniosków finansowych.

223 674 Tyle zdjęć aut zawiera porównywarka Autokatalogu.

418 Tyle modeli samochodów obejmuje Autokatalog w chwili debiutu. 360 z nich to auta osobowe.

55 278 Tyle możliwych kombinacji porównań aut zapewnia baza Autokatalogu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane