Samorządowcy budują ruch społeczny

MBE, PAP
05-07-2011, 14:27

Prezydenci największych polskich miast chcą mieć swoich ludzi w Senacie. Kandydatów przedstawią w sierpniu.

Rafał Dutkiewicz
Zobacz więcej

Rafał Dutkiewicz

Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia oraz inni samorządowcy tworzą ruch społeczny „Obywatele do Senatu”. Zamierzają wystawić swoich kandydatów do tej izby.
- Inicjujemy pewne przedsięwzięcie. Chcemy być ruchem społecznym. Z przyjemnością zaprezentujemy w sierpniu naszych kandydatów. Rozstrzygać będziemy o tym w trakcie przygotowań do wyborów, nie podjęliśmy jeszcze żadnej decyzji dotyczącej kandydatów - mówi prezydent Wrocławia.
Dutkiewicz dodał, że z przyjemnością widziałby na liście ruchu do Senatu kandydatury profesora Krzysztofa Rybińskiego i Marka Goliszewskiego, prezesa BCC.
- Natomiast to będą ich decyzje. To się wszystko wykluje w ciągu najbliższych tygodni, w sierpniu o tym na pewno powiemy. Na pewno na listach związanych z hasłem „Obywatele do Senatu” będą ludzie, którzy mają dość wojny polsko-polskiej i osobowości, osobistości zaufania społecznego - podkreśla prezydent Dutkiewicz.
Zaznacza jednak, że nie chcą tworzyć partii politycznej.
- Sprzeciwiamy się kartelizacji życia politycznego, sprzeciwiamy się takiemu sposobowi funkcjonowania partii politycznych - podkreśla prezydent Wrocławia.

Według informacji „PB” w ruch zaangażują się prezydenci Gdyni, Krakowa, Rzeszowa i Poznania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Samorządowcy budują ruch społeczny