"Samotność w sieci" zobaczyło od piątku 133 tysiące widzów

(Paweł Kubisiak)
19-09-2006, 17:10

133 tysiące widzów obejrzało już film "Samotność w sieci". To trzeci wynik "otwarcia"w ciągu ostatniego półrocza.

133 tysiące widzów obejrzało już film "Samotność w sieci", który na ekrany polskich kin wszedł w ub. piątek. To trzeci wynik "otwarcia" pośród wszystkich filmów wprowadzonych na ekrany polskich kin w ciągu ostatniego półrocza - poinformował PAP we wtorek dystrybutor filmu.

Film nie został doceniony przez jury tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i nie znalazł się wśród obrazów nagrodzonych.

Doceniła go jednak publiczność - frekwencja po pierwszym weekendzie wyświetlania była dziesięciokrotnie wyższa od frekwencji filmu, który zwyciężył podczas gdyńskiego festiwalu ("Plac Zbawiciela").

Na razie od "Samotności w sieci" lepszą oglądalność w pierwszych dniach wyświetlania miały dwa filmy zagraniczne: "Piraci z Karaibów" (ponad 233 tys. widzów) oraz "Kod da Vinci" (ponad 341 tys.).

Dystrybutor filmu przewiduje, że końcowa frekwencja na filmie "Samotność w sieci" w kinach może przekroczyć pół miliona widzów. Jeśli film faktycznie osiągnie taką oglądalność - znajdzie się w pierwszej dziesiątce największych przebojów wprowadzonych do kin w tym roku.

"Samotność w sieci" jest adaptacją powieści Janusza L. Wiśniewskiego pod tym samym tytułem, dokonaną przez niego samego, przy współudziale reżysera Witolda Adamka. To kultowa już opowieść o miłości w wirtualnym świecie i życiu współczesnego człowieka, który otoczony nowoczesną techniką, tęskni jednak za prawdziwym uczuciem.

W filmie występują m.in. Magdalena Cielecka i Andrzej Chyra. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / "Samotność w sieci" zobaczyło od piątku 133 tysiące widzów