Samowolka w firmie

opublikowano: 30-07-2014, 00:00

36 proc. respondentów ma poczucie, że wykonując czynności służbowe i prywatne na jednym urządzeniu, zwiększa własną ogólną produktywność.

Prawie jedna trzecia (29 proc.) pracowników w Europie używa prywatnych urządzeń w pracy do celów służbowych, nie wiedząc lub nie starając się dowiedzieć, czy jest to dozwolone. Ponad połowa (55 proc.) nie jest w stanie powiedzieć, czy ich firma ma politykę bezpieczeństwa korzystania z mobilnych gadżetów, nie zna jej treści bądź umyślnie ją lekceważy — wynika z badania Samsung Electronics. 36 proc. respondentów ma poczucie, że wykonując czynności służbowe i prywatne na jednym urządzeniu, zwiększa własną ogólną produktywność.

Ponad jedna czwarta (26 proc.) ankietowanych wykorzystuje czasem własne rozwiązania techniczne do przezwyciężenia w pracy przeszkód wynikających z ograniczeń obowiązujących w firmie. Używają np. prywatnych smartfonów, aby uzyskać dostęp do określonych witryn internetowych — takich jak serwis wymiany plików Dropbox — które mogą być zablokowane na urządzeniach udostępnionych przez pracodawcę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu