Samsung chce zdobyć smartfonową Afrykę

DI
opublikowano: 13-11-2013, 12:52

Koreańczycy wiążą z kontynentem afrykańskim spore nadzieje na wzrost sprzedaży smartfonów.

Samsung Electronics spodziewa się dostarczyć połowę smartfonów sprzedanych w Afryce w tym roku i ma na celu podwojenie tej sprzedaży w 2014 r. - czytamy na portalu internetowym agencji Reuters.

FOT. Bloomberg
FOT. Bloomberg
None
None

Afryka ma ciągle młodą populację, która coraz lepiej radzi sobie z nowymi technologiami i jest zurbanizowana. Taki rynek przyciąga zagranicznych producentów, w tym koncerny oferujące smartfony, które poszukują nowych pól działania w miarę stagnacji na rynkach bardziej rozwiniętych.

Thabiet Allie, przedstawiciel Samsunga w Afryce, powiedział na konferencji telekomunikacyjnej w Kapsztadzie, że koncern dostarczy w tym roku 50 proc. wszystkich sprzedanych na tym kontynencie smartfonów.

Chociaż smartfony zdobywają coraz większą popularność, to wciąż są w Afryce traktowane jako nowość. Z około 100 mln telefonów komórkowych, które trafią na afrykański rynek w tym roku, 20 mln to smartfony. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane