Samsung chce zwiększyć udział w rynku "komórek"

Emax Spółka Akcyjna
13-03-2002, 15:38

HANOWER, Niemcy (Reuters) - Samsung Electronics, najszybciej rozwijający się producent telefonów komórkowych na świecie, przedstawił w środę osiem nowych modeli telefonów. Koreański koncern chce zwiększyć swój udział w rynku do ponad ośmiu procent.

Na największych w Europie targach technologicznych CeBIT Samsung zaprezentował najwięcej nowcyh modeli spośród wszystkich liczących się w świecie producentów i według analityków może się stać poważnym zagrożeniem dla dotychczasowych liderów.

Fińska Nokia - największy producent "komórek" na świecie, której udział w rynku sięga 35 procent - zaprezentowała we wtorek pięć nowych modeli. W ubiegłym miesiącu także pieć modeli zaprezentowała amerykańska Motorola, która zajmuje drugie miejsce z 15-procentowym udziałem w rynku.

Niemiecki Siemens pokazał w Hanowerze jeden nowy model.

Sześć nowych telefonów zaproponuje klientom szwedzko-japońska spółka joint-venture, Sony Ericsson.

"Wielkość oferty Samsunga robi wrażenie" - powiedział Ben Wood, analityk z grupy badawczej Gartner Dataquest. Ostatnie dane Gartnera pokazują, że w ubiegłym roku Samsung mógł się pochwalić najszybszym tempem wzrostu. Jego udział w rynku wzrósł do 7,9 procent wobec 5,0 procent w 2000 roku.

"Kolorowy wyświetlacz Samsunga jest wyższej jakości niż jakiegokolwiek z jego rywali" - dodał Wood.

Samsung ma nadzieję, że osiem nowych modeli działających w systemie GSM pomoże mu zwiększyć udział w rynku.

"Nasz udział w rynku wzrośnie w tym roku do 8,0-8,5 procent, lub nawet bardziej - powiedział San Jin Park, wiceprezes Samsunga.

Sang dodał, że według jego szacunków wzrost rynku w tym roku wyniesie od pięciu do 10 procent, ponieważ operatorzy mniej chętnie dotują sprzedaż telefonów, co osłabi pozytywny wpływ wprowadzenia kolorowych wyświetlaczy i nowych usług.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emax Spółka Akcyjna

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Samsung chce zwiększyć udział w rynku "komórek"