Samsung otworzy w Lublinie swój drugi inkubator

opublikowano: 11-10-2018, 14:45

Producent elektroniki uruchomi w Polsce kolejny inkubator przedsiębiorczości. Będzie wspierać w rozwoju lokalne start-upy technologiczne i speców od cyberbezpieczeństwa.

Daniel Ahn, wiceprezes Samsunga, odpowiedzialny za projekty badawczo-rozwojowe w zakresie cyberbezpieczeństwa, zapowiedział, że firma rozszerzy swój program wsparcia start-upów i uruchomi w Polsce drugi inkubator. Ośrodek zostanie zlokalizowany w Lublinie, największym we wschodniej części kraju ośrodku akademickim. A specjalizować będzie się w cyberbezpieczeństwie - rozwijane będą tu m.in. zabezpieczenia dla systemów sztucznej inteligencji czy narzędzi do zbierania i przetwarzania danych. 

Firmy, które zostaną zakwalifikowane do programu, poza wsparciem eksperckim menedżerów i inżynierów z  Samsunga, mogą liczyć również na dofinansowanie projektów – szansę na nie mają tylko wybrane start-upy.

Samsung prowadzi już inkubator przedsiębiorczości w Rzeszowie. Specjalizacją tej jednostki jest internet rzeczy i uczenie maszynowe. W programie uczestniczy 12 start-upów, m.in. WiseGlass (inteligentne lustra) i JiTiV (energooszczędny system typu smart home).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu