Samsung prognozuje spadek zysku

opublikowano: 08-01-2019, 06:58

Po raz pierwszy od dwóch lat Samsung Electronics zanotuje spadek kwartalnego zysku operacyjnego.

Największa południowokoreańska firma poinformowała, że spodziewa się spadku zysku operacyjnego w ostatnim kwartale 2018 roku o 29 proc. do 10,8 bln wonów (9,7 mld USD). Tłumaczy, że to skutek malejącego popytu na chipy pamięci i smartfony, a także zaostrzającej się konkurencji z Apple i chińskimi producentami.

Samsung
Zobacz więcej

Samsung fot. Bloomberg

Prognoza spółki jest negatywną niespodzianką, bo rynek prognozował, że Samsung będzie miał 13,2 mld wonów zysku operacyjnego. Spółka zapowiedziała również spadek kwartalnych przychodów o 11 proc. do 59 bln wonów. 

- Oczekujemy, że zyski pozostaną słabsze w pierwszym kwartale 2019 roku z powodu trudnych warunków dla biznesu pamięci – głosi komunikat Samsunga.

W ubiegłym tygodniu Apple zaskoczyło rynek ostrzegając o słabnącej sprzedaży. Tłumaczyło, że to skutek osłabienia gospodarczego Chin.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu