Samsung spodziewa się ponad 50 proc. wzrostu zysku

Tadeusz Stasiuk, Fox Business
opublikowano: 07-07-2021, 06:17

Koncern Samsung Electronics spodziewa się, że jego zysk operacyjny w II kwartale bieżącego roku wzrósł o 53 proc. r/r i przebił medianę oczekiwań analityków. Południowokoreański gigant korzysta na wysokich cenach chipów i ogromnym popycie na te wyspecjalizowane układy elektroniczne.

Bloomberg

Największy na świecie producent chipów pamięci i smartfonów szacuje, że zysk operacyjny za kwartał zakończony 30 czerwca 2021 r. wyniósł prawdopodobnie 12,5 bln wonów (11 mld USD) co dałoby około 33 proc. wzrost w porównaniu z poprzednim kwartałem. To wynik znacznie wyższy niż zakładane przez analityków 11,3 bln wonów. Jeśli prognoza zostanie potwierdzona, oznaczać będzie najlepszy wynik za II kwartał od 2018 r.

Eksperci podkreślają, że dzięki większym niż zakładano dostawom chipów pamięci, zwłaszcza chipów DRAM powszechnie stosowanych w serwerach, telefonach komórkowych i innych urządzeniach komputerowych, gigantowi technologicznemu udało się z nawiązką zniwelować słabe rezultaty sprzedaży smartfonów, która spadła o 25 proc.

Analitycy oczekują, że rozpoczęty niedawno III kw. może jeszcze bardziej „podciągnąć” zyski w segmencie chipów.

Szczegółowy raport finansowy Samsunga ma być zaprezentowany pod koniec lipca.

Reakcja giełdy na prognozę spółki była bardzo ostrożna. Kurs spadł o około 1 proc., ale złożyć to można na karb ogólnych spadków na parkiecie w Seulu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane