Samsung uśmiecha się do start-upów

opublikowano: 12-02-2019, 22:00

Powstał drugi w Polsce inkubator międzynarodowego producenta elektroniki konsumenckiej. Tym razem gigant zadomowił się w Lublinie.

Real Buddy, czyli aplikacja dbająca o cyberbezpieczeństwo najmłodszych, to pierwszy projekt już rozwijany w nowym inkubatorze przedsiębiorczości, właśnie uruchomionym w Lublinie przez firmę Samsung Electronics Polska. Rozwiązanie monitoruje rozmowy online i wychwytuje treści wrażliwe, mogące negatywnie wpływać na rozwój psychiczny dziecka, a o wynikach poszukiwań informuje rodziców. W aplikacji zawarto także porady dla wychowawców, dotyczące tego, jak o bezpieczeństwie w sieci rozmawiać z dziećmi.

"Białostocki Samsung Inkubator to kolejne miejsce, które wpisuje się w strategię budowania sieci inkubatorów w Polsce Wschodniej" - podkreślają przedstawiciele firmy.
Zobacz więcej

"Białostocki Samsung Inkubator to kolejne miejsce, które wpisuje się w strategię budowania sieci inkubatorów w Polsce Wschodniej" - podkreślają przedstawiciele firmy. ARC

Podobnych rozwiązań we wschodniej części kraju ma powstać więcej. Samsung udostępnił przedsiębiorcom powierzchnię do pracy i zapewnił im wsparcie mentorów. Inkubator został utworzony w partnerstwie z NASK, publiczną instytucją odpowiedzialną za badanie internetu i cyberbezpieczeństwo, oraz Politechniką Lubelską. Dodatkowo startupowcy zostaną objęci opieką Samsung R&DInstitute Poland i powołanego w jej obrębie zespołu ds. bezpieczeństwa sieciowego. W inkubatorze innowacyjne rozwiązania będą wspierane od pomysłu do etapu prototypowania. Kreowane będą tu m.in. zabezpieczenia dla systemów sztucznej inteligencji czy narzędzi do zbierania i przetwarzania danych. Co istotne z punktu widzenia start-upów, zachowają one wyłączne prawa do swoich idei i produktów. Twórcy najciekawszych technologii i rozwiązań będą mogli liczyć także na pomoc w ich późniejszej promocji oraz poszukiwaniu zewnętrznego kapitału na dalszy rozwój. Niektóre projekty finansować jest gotów również sam Samsung.

Podobny ośrodek gigant prowadzi już w Rzeszowie. Specjalizacją tej jednostki jest internet rzeczy i uczenie maszynowe. „Dwa lata po uruchomieniu pierwszego inkubatora w Rzeszowie wciąż jesteśmy zaskakiwani efektami, jakie osiągają start-upy, które wspieramy” — zaznaczyła w komunikacie Magdalena Olborska, menedżer w Samsung Electronics Polska.

W pierwszej turze rzeszowskiego naboru do programu zakwalifikowano osiem projektów, m.in. „powietrznego robota inspekcyjnego do wykrywania odłamków na pasach startowych lotnisk” i wspomagającą treningi interaktywną koszulkę dla sportowców. W drugiej rundzie akceleracyjnej dopisane zostały kolejne cztery rozwiązania. Do startupowej rodziny Samsunga włączono wówczas np. system czujników kontrolujących bieżący stan przewożonych towarów oraz system do sterowania oświetleniem LED.

WAŻNA DATA:

27.02 - Do tego dnia prowadzony będzie nabór start-upów do lubelskiego inkubatora. Zgłaszać mogą się młodzi przedsiębiorcy z pomysłami na nowe rozwiązanie z dziedziny bezpieczeństwa cybernetycznego.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu