Sanofi kupi firmę biotechnologiczną Kadmon za 1,9 mld USD

ARŻ, Reuters
opublikowano: 08-09-2021, 08:21

Francuski producent leków Sanofi poinformował w środę, że kupi amerykańską firmę biofarmaceutyczną Kadmon Holdings za 1,9 mld USD. To druga akwizycja koncernu w tym sektorze w ciągu miesiąca, pisze Reuters.

Sanofi zapłaci za jedną akcję Kadmon Holdings 9,50 USD w gotówce, co stanowi 79-procentową premię w stosunku do wtorkowego zamknięcia. Wycena firmy po całkowitym rozwodnieniu sięgnęła 1,9 mld USD. Zamknięcie transakcji zaplanowano na czwarty kwartał 2021 roku.

„Przejęcie wspiera strategię Sanofi polegającą na dalszym rozwoju podstawowych aktywów związanych z lekami“ - podano w oświadczeniu. Sanofi zapowiada, że ​​natychmiast doda produkowany przez Kadmon lek Rezurock do swojego portfolio transplantacyjnego.

To drugie przejęcie w sektorze biotechnologicznym dokonane przez Sanofi w ciągu ostatniego miesiąca. Na początku sierpnia francuski koncern ogłosił, że kupi amerykańską firmę Translate Bio za 3,2 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane