Czytasz dzięki

Santander doda 1 proc.

opublikowano: 01-06-2020, 22:00

Towarzystwo, kierowane przez Jacka Marcinowskiego, zdecydowało się na dodanie 1 proc. wpłaconych pieniędzy tym, którzy w czerwcu zainwestują w któryś z ponad 20 funduszy objętych promocją.

Warunkiem udziału w niej jest ulokowanie co najmniej 1 tys. zł lub złożenie zlecenia zamiany jednostek w tej wysokości z subfunduszy Santander Dłużny Krótkoterminowy lub Santander Prestiż Dłużny Krótkoterminowy (a więc tych o teoretycznie najbezpieczniejszym profilu) na któryś z funduszy z promocyjnej listy.

Warunkiem koniecznym jest też nieskładanie do 30 czerwca 2021 r. zleceń odkupienia ani zamiany jednostek kupionych w ramach promocji. Santander TFI w marcu znalazło się w trójce tych, z których klienci w marcu i kwietniu wycofali najwięcej pieniędzy. Według danych serwisu analizy.pl łączne saldo umorzeń wyniosło 4,3 mld zł, a eksodus dotyczył przede wszystkim dwóch funduszy obligacji korporacyjnych.

Dwa subfundusze, w przypadku których zamiana jednostek będzie uprawniać do wzięcia udziału w promocji, mają obecnie aktywa o wartości 3,2 mld zł.

10 zł - tyle doda Santander TFI w formie jednostek uczestnictwa klientom, którzy skorzystają z promocji i ulokują 1 tys. zł w któryś z polecanych funduszy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane