SAP ma coś nowego dla średnich firm

ZŁO
opublikowano: 10-10-2007, 00:00

SAP Business ByDesign to nowe oprogramowanie dla małych i średnich przedsiębiorstw, udostępniane jako usługa.

SAP Business ByDesign to nowe oprogramowanie dla małych i średnich przedsiębiorstw, udostępniane jako usługa.

Firma SAP zaprezentowała nowy pakiet oprogramowania nazwany SAP Business ByDesign, opracowany z myślą o firmach, które zatrudniają od 100 do 500 pracowników. Światową wartość tego rynku szacuje się na blisko 15 mld USD.

— Nie mieliśmy dotąd produktu dla tego segmentu — zauważa Piotr Jankiewicz, dyrektor sprzedaży produktów dla małych i średnich przedsiębiorstw SAP Polska.

SAP Business ByDesign to oprogramowanie „na żądanie” dostępne wraz z serwisem i wsparciem. Według analityków SAP przyszłość aplikacji do zarządzania przedsiębiorstwem należy do systemów łatwych w użytkowaniu, zdolnych obsługiwać procesy firmy i dających zwrot z inwestycji.

— Wymienione cechy są typowe dla rozwiązań dostarczanych w modelu SaaS (Software as a Service — oprogramowanie jako usługa), a więc instalowanych, konserwowanych i aktualizowanych poza firmą klienta. Model ten pozwala przedsiębiorcom koncentrować się w pełni na rozwoju podstawowego biznesu firmy, bez konieczności przykładania zbyt wielkiej uwagi do aktualizacji czy konserwacji narzędzi informatycznych — przekonuje Piotr Jankiewicz.

W USA nowe rozwiązanie będzie oferowane klientom w cenie od 149 USD za miesiąc dla jednego użytkownika (zawiera się w niej oprogramowanie, infrastruktura, usługi oraz wsparcie) przy minimum 25 użytkownikach w jednej firmie. Cena dla użytkowników o ograniczonym dostępie (takim jak np. dostęp do funkcji zarządzania czasem, wydatkami czy potwierdzeniami zakupu) wynosić będzie 54 USD za miesiąc dla pięciu użytkowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZŁO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / SAP ma coś nowego dla średnich firm