Sapota pożegnał się ze Skarbcem

opublikowano: 16-07-2018, 15:26

Michał Sapota zrezygnował z funkcji członka rady nadzorczej Skarbca Holdingu, właściciela Skarbiec TFI.

Sapota to były prezes Murapolu, dewelopera, który w ubiegłym roku kupił za 75,2 mln zł jedną trzecią akcji Skarbca. Kilka tygodni temu spółka pozbył się walorów, inkasując 63,55 mln zł. 

Michał Sapota
Zobacz więcej

Michał Sapota fot. Marek Wiśniewski

Nowym głównym akcjonariuszem Skarbca jest spółka Aoram, należąca do - jak to określono - akcjonariuszy w ramach grupy Trigon. Z jej ramienia do nadzoru Skarbca na początku lipca wszedł Andrzej Sykulski.

Skarbiec Holding ujawnił wówczas, że od 8 stycznia 2018 r. negocjował z akcjonariuszami Trigon TFI wymianę akcji tego towarzystwa na nową emisję akcji Skarbca Holding. W wyniku tej operacji ten ostatni osiągnąłby co najmniej 50-procentowy udział w kapitale zakładowym Trigon TFI.

Natomiast Michał Sapota po odejściu z Murapolu dołączył do zarządu Mount TFI. O jego planach biznesowych pisaliśmy w "Pulsie Biznesu".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fundusze / Sapota pożegnał się ze Skarbcem