SAS przewiduje spadek popytu

Karolina Guzińska
16-11-2001, 00:00

Skandynawskie linie lotnicze SAS, z uwagi na przewidywany spadek popytu na przeloty pasażerskie i towarowe, zdecydowały się na ograniczenie liczby oferowanych połączeń, co ma zabezpieczyć rentowność działalności tego przewoźnika. Planowane zmiany w nowym rozkładzie lotów obejmą 12 proc. redukcję całkowitej ilości oferowanych miejsc w samolotach. Dotyczy to ponad 20 połączeń ze Skandynawii do Europy, USA i na Bliski Wschód. Podjęto także decyzję o redukcji zatrudnionego personelu o 800-1100 osób.

Zmiany nie ominęły także rynku polskiego. Nie zostanie uruchomione planowane trzecie dzienne połączenie na trasie Warszawa- -Kopenhaga. Od 1 grudnia będzie anulowane jedno z dwóch istniejących połączeń z Kopenhagi do Wrocławia (rejs popołudniowy). Podtrzymana została także decyzja o zamknięciu połączenia lotniczego na trasie Kopenhaga-Kraków (po ponad dwóch latach od inauguracji rejsów na tej trasie, rezultaty finansowe okazały się niezadowalające: niekorzystny dla rentowności linii był stosunek liczby pasażerów korzystających z klasy turystycznej i biznes). Podsumowując, oznacza to ograniczenie o 4 proc. ilości oferowanych miejsc między Skandynawią a Polską. W dalszym ciągu SAS utrzymuje trzy połączenia dzienne z Poznaniem i Warszawą oraz jeden rejs dziennie do Wrocławia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / SAS przewiduje spadek popytu